HTML

Külsőház

Mivel mi nem vagyunk bent a "Tisztelt Ház"-ban, tehát nem lehetünk sem Felsőház, sem Alsóház. Mi tehát a Külsőház tagjai vagyunk... Házon kívűl, és néha bizony magunkon kívül is - leginkább attól, ami a T. Ház-on belül folyik. Odabent csak "lehet" más a politika, idekint viszont már most is más... Csak akarni kell és csinálni - mert itt virtuálisan az egész ország egy nagy gyűlés, és (visszahívható) képviselő benne minden férfi és nő. Ez itt a "likvid demokrácia" folyama.

Friss topikok

  • tibapó: Te pihent agyú, te! :) (2019.04.07. 17:42) Likvid demokrácia
  • Bognár Attila: @Bognár Attila: - vegyük észre, hogy a "küszöb" teljes eltörlése esetén is megmaradna egy "techni... (2017.10.06. 20:40) A "kettős választás" koncepciójának értékelése
  • tibapó: Hát rajta, cizelláld! És rövidítsd! Néhol nehezen követhető, nehézkes. Ami a legszimpatikusabb: ... (2017.10.04. 09:16) Előválasztás
  • giat: A politika a pártok játéka? Éljünk beleszólási- és szavazati jogunkkal a mindennapokban is! Elhi... (2015.02.25. 17:38) Foglaljuk össze... 3.
  • Bognár Attila: @Takács Gyula: "[107. lista] - A normál működés során majd hogyan aránylik egymáshoz az összes egy... (2013.03.17. 01:25) Külsőházi előválasztás

Osszuk meg és uralkodjunk...

2013.06.18. 00:32 Bognár Attila

A címbeni mondat többértelmű is lehet, de itt most leginkább a hatalom megosztásáról fogok írni.

A klasszikus hatalommegosztás jelenleg - a "többségi" kormányzású képviseleti ("szimulált") demokráciában - nem működik.

Ha "a végrehajtó hatalom" (kormány) beleütközik egy törvényi korlátba, akkor csak "átszól" a "törvényhozói hatalom"-ban többséggel bíró SAJÁT frakciójának, hogy tolja szépen odébb azt a kordont...

Már az is komoly hiba, hogy valaki személyében egyidejűleg lehet tagja MINDKÉT hatalmi ágnak, így pl. a "törvényhozói" ellenőrzési jogkörében eljárva gyakorlatilag jóváhagyhatja a SAJÁT maga "végrehajtói" tevékenységét is - ha épp az ő szavazatával lenne meg ehhez a szükséges kormánypárti többség.

A Külsőház MINDEN tervezete* a hatályos jog (kulturális:) "kreatív" értelmezésén alapul, tehát erre a problémára is ilyen megoldást tudunk kínálni - pusztán csak a saját megfelelő hozzáállásunk kell még hozzá.

Mi alapból elhatárolódunk majd a "végrehajtó hatalom"-tól, vagyis nem veszünk részt koalíciós kormányban (- gyakorlatilag "külső támogatást" adhatunk, de azt is csak mindig a napirendre kerülő egyedi témákban).

Továbbá azt tartanánk ideálisnak, ha 2014-ben csak "kisebbségi" - tehát legfeljebb 49 %-os parlamenti mandátummal rendelkező - kormány alakulhatna (BÁRMELYIK oldal részéről!).
Ekkor lenne ugyanis biztosítva az, hogy a végrehajtó hatalom birtokosai egyúttal nem birtokolhatják a törvényhozói (és a végrehajtást ellenőrző!) hatalmat is.

Még az alaptörvény szerint is: "A közhatalom forrása a nép" - tehát nekünk mindössze annyit kell tennünk, hogy ebből a "forrás"-ból minél többet tartsunk meg MAGUNKNAK, vagyis indítsunk SAJÁT egyéni jelölteket**, állítsunk saját listát*** majd a KÉT szavazatunk közül legalább a listás voksunkkal szavazzunk MAGUNKRA!

Mielőtt még bárki a "kormányváltás" kerékkötőjeként álítana be minket:

  • mi elsősorban azokra a választókra számítunk, akik nélkülünk - tehát megfelelő választék hiányában - el sem mennének szavazni - épp ezért a többi párt ARÁNYA ("ki kit győz le") nem fog miattunk számottevően módosulni
  • az egyéni jelöltjeinkre való szavazást rábízzuk a választóink ítéletére: - ha van hozzá "gyomruk", akkor tőlünk nyugodtan szavazhatnak valamelyik "oldal" jelöltjére! Ezzel mi csupán néhát "töredék-szavazatot" (és vele 1, legfeljebb 2 képviselőt) veszíthetünk

Természetesen a Külsőház már elindulni is a választói RÉSZVÉTEL alapján fog:

  1. az egyéni és a listás jelöltjeinket ELŐVÁLASZTÁS keretében választjuk ki
  2. a listaállítás után - de még a választás ELŐTT! - külön megszavaztatjuk majd a regisztrált választóinkat arról, hogy vagyunk-e elegen ahhoz, hogy közös szavazati akaratunkkal átléphessük a (diszkriminatív!) bejutási küszöböt.
    Amennyiben az eredmény netán mégsem igazolná a várakozásunkat, akkor közzétesszük, hogy annak ismeretében már csak azok szavazzanak majd a listánkra - demonstratív célzattal - akiket nem zavar a szavazatuk "elveszése".

* Elmlékeztetőül a Külsőház fontosabb működési újításai:

  • a (listás) képviselőinket 2-3 havonta cseréljük
  • a regisztrált választóink közvetlenül irányíthatják őket
  • "likvid demokratikus" internetes szavazásaikkal
  • a frakciónk az egyes napirendi kérdésekre a választóink véleményének aányában nyomja az igen ÉS a nem gombokat
  • "egyéni" képviselői indítvány beadása elérhető már "a választóink egy képviselőnkre jutó hányada" többségének a szavazatával (kb. 30e fő), a teljes regisztrált választói népességünkből...

** Lásd bővebben: http://kulsohaz.blog.hu/2013/01/30/kulon2014

*** Lásd bővebben: http://kulsohaz.blog.hu/2013/02/16/a_listak_listaja

Szólj hozzá!

Címkék: választás megosztás részvétel oszd meg és uralkodj likvid demokrácia parlamenti küszöb egyéni jelöltek

A bejegyzés trackback címe:

https://kulsohaz.blog.hu/api/trackback/id/tr345366455

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása